Na czym polega Speed Dating organizowany przez DreamDate ?

Na czym polega Speed Dating organizowany przez DreamDate ?

Na czym polega Speed Dating ?

Wiele osób na hasło Speed Dating ma przed oczami scenę z jakiegoś filmu. Najczęściej będzie to komedia romantyczna, w której główna bohaterka lub bohater decydują się na udział w szybkich randkach. Czasem znajdują tam prawdziwą miłość lub chociaż “kogoś na jedną noc”. Innym razem jest to kompletny, ale zabawnie przedstawiony niewypał. 

 

Oczywiście film to nie życie, choć znajdziemy w nim ziarno prawdy. 

 

Na czym polega Speed Dating? Jak długo trwa? O czym rozmawiać? Kto pyta, nie błądzi! Dlatego w tym artykule, niczym przewodnik na wycieczce, przeprowadzimy Cię przez cały proces prawdziwych szybkich randek.

 

Krótka historia Speed Datingu: rabin z Beverly Hills i Sex in The City  

Jak wiele wynalazków współczesnej popkultury, tak i szybkie randki narodziły się w Stanach Zjednoczonych. Co ciekawe, jako pierwszy zorganizował je rabin Yaacov Deyo. W 1998 roku wpadł na pomysł, aby zaprosić swoich wiernych do kawiarni w Beverly Hills. 

Plan rabina był prosty: zamiast poszukiwać miłości w knajpach czy klubach, jego “owieczki” miały poznać ludzi z własnej wspólnoty. W ten sposób Yaacov Deyo przypadkiem zapoczątkował zjawisko, które do dziś cieszy się ogromną popularnością. 

Prawdziwy boom na Speed Dating miał miejsce po tym, gdy pojawił się w legendarnym serialu Seks w wielkim mieście. Po krótkiej scenie z poczynaniami Mirandy na szybkich randkach, ludzie natychmiast zaczęli postrzegać je jako coś modnego i eleganckiego.

 

Na czym polega Speed Dating: krok po kroku

Nowoczesny Speed Dating to sposób na poznanie kogoś nowego i interesującego. Zasady wydarzeń organizowanych przez DreamDate są banalnie proste: 

W jednym miejscu (pubie, klubie, kawiarni) spotyka się określona liczba kobiet i mężczyzn. Zazwyczaj jest to od 10 do 30 par. W przypadku DreamDate dobieramy ludzi w konkretnym, ustalonym przedziale wiekowym. Regularnie organizujemy również spotkania tematyczne takie jak Speed Dating dla osób z Wyższym Wykształceniem, dla Podróżników, z Planszówkami, Randki dla Chrześcijan i wiele wiele innych. Jesteśmy również otwarci na Twoje propozycje. 

U nas nie musisz drukować żadnego biletu. Przed wejściem sprawdzamy tylko dowód osobisty, aby zweryfikować Twój wiek i tożsamość. Następnie otrzymujesz od nas plakietkę z imieniem i przydzielonym numerem. 

 

Musisz wiedzieć, że:

▪️ W DreamDate przywiązujemy ogromną wagę do widełek wiekowych. W końcu każdy ma swoje preferencje. W DreamDate dajemy gwarancję, że spotkasz wyłącznie osoby w wieku wskazanym na naszej stronie.. W ten sposób dbamy o Twój komfort i poczucie bezpieczeństwa.

▪️ W przypadku dysproporcji płci (np. za mało kobiet, za dużo mężczyzn) nikt nie siedzi sam, gapiąc się w ścianę czy scrollując Instagrama w telefonie. W takich sytuacjach do akcji wkracza Animatorka. Na szybkich randkach z DreamDate nie ma miejsca na nudę czy krępujące sytuacje. Pamiętaj, że w razie potrzeby zawsze otrzymasz nasze wsparcie.

▪️ Możesz przyjść na pogaduchy nawet na godzinę przed rozpoczęciem wydarzenia. Czyli jeśli np. skończysz pracę wcześniej i chcesz zabić trochę czasu, masz dodatkowe pytania, lub zwyczajnie potrzebujesz się wygadać – nie krępuj się i wpadaj do nas wcześniej!

 

Warto pojawić się na czas

Spóźnienia nie są zbyt eleganckie. Tym bardziej, gdy Twoja obecność (lub jej brak) wpływa na kilkanaście innych osób. Dlatego zalecamy pojawić się na miejscu 20 minut przed rozpoczęciem imprezy. Dzięki temu zdążysz zamówić coś przy barze, a szybkie randki wystartują o umówionej godzinie. Poza tym punktualność to atrakcyjna cecha. Win-win!

Gorsza od spóźnień jest rezygnacja na ostatnią chwilę. Z tego względu wysyłamy przypomnienia o imprezie na 48 godzin przez jej rozpoczęciem. Potwierdzisz obecność? Zakładamy, że przyjdziesz. Coś Ci wyskoczy? Daj znać najszybciej, jak to możliwe! 

 

Start wydarzenia z DreamDate

Przed wydarzeniem panowie integrują się w strefie męskiej. Natomiast panie siadają przy stoliku z numerem tożsamym do tego, który znajduje się na ich plakietce. 

Czyli jeśli jesteś dziewczyną i masz nr 4, kierujesz się do stolika nr 4. Znajdziesz tam formularz do zaznaczania osób, które wzbudziły Twoje zainteresowanie.

Po każdych 7 minutach następuje zmiana: kobiety zostają na swoich miejscach, a panowie przesiadają się do następnego stolika (zgodnie z rosnącą numeracją). 

Uwaga:

▪️ Zachęcamy do zaznaczania swoich “wybrańców” na bieżąco. Po 15. rozmowie możesz nie pamiętać, kto Cię zauroczył (a potem nasze animatorki wręcz stają na głowie, żeby po krótkim opisie znaleźć pasującego kandydata🙂). Chcesz ograniczyć ryzyko pomyłek? Pilnuj listy i odhaczaj fajnych ludzi po każdej szybkiej randce!

 

Ile trwają szybkie randki?

Od chwili rozpoczęcia wydarzenia każda para rozmawia ze sobą przez ok. 7 minut. Oczywiście nikt nie oczekuje, że po krótkiej rozmowie stwierdzisz, że właśnie poznałaś/łeś miłość życia, rzucasz wszystko i idziecie do ołtarza. Speed Dating do niczego nie zobowiązuje!

Zaznaczenie kogoś na liście oznacza jedno: miał np. uroczy uśmiech, zabawne teksty lub fajną koszulę, a Ty sprawdzasz, czy będzie z tego coś więcej. Otwierasz się na nową znajomość. 

Pierwsza część wydarzenia trwa do momentu, w którym panowie zatoczą koło i wrócą do swojego stolika. W połowie wieczoru jest jedna, około 20-minutowa przerwa, podczas której przypudrujesz nosek lub zamówisz kolejnego drinka.  

Później następuje tzw. afterek, na którym przy drinku lub kawie możesz nieco zwolnić tempo i poznać nie tylko płeć przeciwną, ale i wymienić doświadczenia z osobami tej samej płci.

 

Kiedy otrzymasz kontakt do “wybrańców”?

W ciągu 48 godzin od zakończenia prześlemy Ci kontakt do osób, które odwzajemniają Twoje zainteresowanie. To bardzo przyjemna część SpeedDatingu – pełna emocji i wielu miłych zaskoczeń.

Uczestnicy wydarzeń z DreamDate otrzymują średnio 4-5 numerów. Co więcej, dostają od nas nie tylko kontakty do wspólnych zaznaczeń, ale również ogólną liczbę kandydatów, którzy chcieli się z nimi spotkać. To naprawdę fajne, budujące zwieńczenie szybkich randek.

Uwaga: osoby, które wybrałaś/łeś i które wybrały Ciebie otrzymają wyłącznie Twój numer telefonu. Nie przekażemy im żadnych innych danych!

 

Po Randkach czas na Posiadówkę

W DreamDate nie ograniczamy się do standardowych szybkich randek. Nasi uczestnicy mogą pozostać w lokalu po wydarzeniu, jeśli chcą się lepiej poznać. Większość z nich uważa, że to właśnie wtedy dzieje się najwięcej 🙂

Tzw. posiadówki to świetna okazja do “zweryfikowania” swojego pierwszego wrażenia i opinii na czyjś temat. Jeśli więc ten nieśmiały przystojniak skradł Twoje serce, ale wolisz upewnić się, czy ma coś mądrego do powiedzenia – zostań i sprawdź!

Poza tym afterek to dobra okazja do wymiany doświadczeń z pozostałymi uczestnikami. Czyli nawet jeśli nie spotkasz u nas kandydata na męża lub żonę, wciąż możesz nawiązać inne nowe znajomości. 

 

Jak się przygotować na Speed Dating ?

To tyle, jeśli chodzi o przebieg Speed Datingu. Jak widzisz, nie jest to żadna skomplikowana operacja. Nie wymaga od Ciebie większego przygotowania ani strategii. Właściwie jedyne, co musisz zrobić, to: 

▪️ wyszykować się jak na klasyczną randkę

▪️ zabrać ze sobą dowód osobisty

▪️ wyposażyć się w dobry humor i pozytywne nastawienie 🙂

 

O czym rozmawiać na Speed Dating’u ?

Odradzamy pytania o dane kontaktowe i drugie spotkanie (ej, to przecież niezgodne z ideą Speed Datingu!), a także o charakterze seksualnym lub niestosownym. W DreamDate komfort uczestników jest zawsze na pierwszym miejscu. Dlatego nie naciskaj. Pamiętaj, że inni chcą czuć się bezpiecznie w Twoim towarzystwie. 

O czym więc warto rozmawiać na Speed Datingu? 

O tym, co Cię interesuje. O wszystkim, co sprawia Ci przyjemność. Nie bój się poruszać kwestii, które są dla Ciebie ważne. Możesz flirtować, żartować, poruszać błahe lub ważne tematy. W końcu o to tutaj chodzi – o bycie sobą i poznawanie nowych, interesujących ludzi!


Author | Malwina Anna Wysocka Comments | 0 Date | 14 | sierpień | 2023

Zostaw komentarze

0