10 Najczęściej popełnianych błędów podczas Szybkich Randek

10 Najczęściej popełnianych błędów podczas Szybkich Randek

Jeżeli nie odnosisz sukcesów podczas Szybkich Randek sprawdź, czy nie popełniasz niektórych z poniższych błędów. 

 

# 1 Szukasz ideału, a ideałów nie ma.

Relacje, to nie instagram,  na którym wszyscy wyglądają idealnie i zawsze są szczęśliwi. Relacje, to nie scena z romantycznego filmu, który zawsze ma dobre zakończenie. Niszczącym jest przekonanie, że istnieje idealny mężczyzna lub kobieta. Prawda jest taka, że najwięcej kosztują złudzenia. To za nie płaci się najwięcej.


#2 Brak otwartości na nowe znajomości. 

Rozumiem, że Twoim ideałem jest wysoki, dobrze zbudowany brunet z zielonymi oczami, ale czy to oznacza, że jest to jedyna osoba na całym świecie, która może Cię uszczęśliwić? Wybierz kogoś, z kim masz wspólne tematy i zainteresowania. Kompatybilność długoterminowa jest o wiele bardziej złożona niż atrakcja fizyczna. Pozwól się pozytywnie zaskoczyć.


#3 Zbytnie skupianie się na wieku. 

Na Szybkich Randkach ludzie bardzo często widzą tylko dolną lub górną granicę wieku. Bardzo często słyszę ‘’Nie chcę tego młodego’’ lub ‘’Nie chcę tego starego’’ , skreślając tym samym bardzo interesujących ludzi jeszcze przed rozmową. Nie licz na to, że na Szybkich Randkach wszyscy, którzy się pojawią. będą dokładnie w Twoich widełkach wiekowych. Wiek to tylko liczba, a wygląd z czasem się zmieni. Skup się na tym, czy masz wspólne poglądy i spojrzenie na życie.


#4 Zaburzenia w komunikacji

Podczas Szybkich Randek masz tylko 7 minut na rozmowę, dlatego naprawdę ważne jest, aby była to rozmowa a nie monolog. Jeśli będziesz mówić za dużo i głównie o sobie, możesz być postrzegany jako zdenerwowany lub skoncentrowany na sobie. Jeśli jesteś zbyt małomówny, może się wydawać, że nie jesteś zainteresowany drugą osobą.

Pamiętaj więc o zdrowym balansie. 


# 5 Bądź punktualny.

Przede wszystkim spóźnianie się to brak szacunku do drugiej osoby, a w tym przypadku wszystkich uczestników Szybkich Randek. Czekając na Ciebie opóźniamy całe wydarzenie, a w przypadku kiedy zaczniemy bez Ciebie tracisz możliwość rozmowy z częścią uczestników.


#6 Zaniedbanie przygotowania do pierwszej randki. 

Prawdopodobnie nie poszedłbyś na wędrówkę w smokingu lub na przyjęcie w szortach. Podobnie, kiedy wybierasz się na Speed Dating powinieneś wybrać odpowiedni strój. Mam nadzieję, że zgodzisz się ze mną, że randka jest specjalną okazja, tak więc, o ile to możliwe, daj sobie wystarczająco dużo czasu na wybór odpowiedniego stroju. Pamiętaj, pierwsze wrażenie ma znaczenie. Wkładając trochę wysiłku pokazujesz, że ci zależy, co może przełożyć się na większą ilość dopasowań.


#7 Zaniedbanie wyboru właściwych tematów. 

Każda randka trwa zaledwie 6 minut, dlatego upewnij się, że wybrałeś tematy, które nie poruszają zbyt prywatnych tematów oraz nie powodują, że Twój rozmówca czuje się jak na rozmowie o pracę. Jeżeli nie wiesz o co zapytać, to sięgnij po pytania, które przygotowali organizatorzy na takie sytuacje. 


#8 Zapominanie o właściwym przedstawieniu się. 

Bardzo często zdarza się, że dosiadając się do nowej osoby, zaczynamy o sobie opowiadać nie przedstawiając się, a to poważny błąd. Pamiętaj również, że liczy się sposób, w jaki się wypowiadasz. Szczery uśmiech potrafi zdziałać cuda. Po prostu włóż w to trochę entuzjazmu i baw się dobrze.


#9 Negatywne nastawienie. 

Bez względu na to jak minął Ci dzień, odłóż na bok swoje problemy i ciesz się, że możesz poznać nowych interesujących ludzi. Nie zdobędziesz wielu punktów narzekając na wszystko lub w sposób negatywny opowiadając o swoim byłym. Na pewno, nie jest to dla Ciebie tajemnicą, że pozytywni ludzie przyciągają nas do siebie swoim usposobieniem. Lubimy przebywać w towarzystwie osób, które dużo się uśmiechają. Warto więc przed randką skupić się na pozytywnej stronie naszego życia i zarażać entuzjazmem naszych rozmówców. 


#10 Zbyt szybko się poddajesz. 

Jeśli po Szybkich Randkach nie masz dopasowań, nie oznacza to, że będzie to samo za każdym razem. Na każdy Speed Dating przychodzą nowi uczestnicy, co sprawia, że szanse na spotkanie kogoś wyjątkowego są naprawdę wysokie. Pamiętaj, że nie poznasz nikogo nie wychodząc z domu.

Author | Malwina Anna Wysocka Comments | 0 Date | 14 | marzec | 2020

Zostaw komentarze

0