12 sposobów jak zbudować zaufanie w związku

12 sposobów jak zbudować zaufanie w związku

 12  sposobów jak zbudować zaufanie w związku

 

Wszyscy wiemy, że bez zaufania nie jesteśmy w stanie zbudować zdrowego i trwałego związku. Stworzyłam więc dla was tę ściągawkę jakich zachowań należy unikać a jakie pielęgnować. Mam nadzieję, że będzie dla was to kierunkowskaz w momentach zagubienia, a takie się na pewno pojawią w waszych relacjach. Dajcie znać w komentarzach, czy dodalibyście coś do tej listy.

 

                        1

 

Bądź lojalny, bo zaufanie łatwiej stracić niż odbudować i wymaga to czasu, cierpliwości i pracy. Oczywiście są związki, które po zdradzie, są nawet silniejsze niż wcześniej, ale niestety jest to rzadkością i zwykle koniecznością jest ingerencja specjalisty.  

 

                         2

 

Daj swojemu partnerowi przestrzeń i czas.  Nie popełnij błędu, oczekując zbyt wiele za wcześnie. Zacznij od małych kroczków i podejmij małe zobowiązania, a wraz ze wzrostem zaangażowania i czasem oczywiście łatwiej Ci będzie zaufać i otworzyć na poważniejsze tematy.

 

                         3

 

Naucz się komunikować bez eskalacji w krzyk, szantaż, groźby czy uciszania, które powodują automatycznie poczucie zagrożenia lub rozpoczęcie konfliktu.  Oczywiście, jak w każdym związku pojawią się nieporozumienia, konflikty i gniew, ale pamiętaj wtedy o roli szacunku. Pracuj nad sposobami mówienia o trudnych uczuciach, które wskazują na współpracę, pomoc i szacunek. Pamiętaj również, że rozmowy o szczególnie ważnej tematyce powinny odbywać się twarzą w twarz.

 

                         4

 

Kochaj swojego partnera bez ukrytych motywów. Oboje musicie mieć pewność, że jesteście kochani za to kim jesteście. Tymi innymi przyczynami mogą być twoja rodzina, twoje pieniądze, twój wygląd, a nawet strach przed samotnością. Upewnij się, że jesteś ze swoim partnerem z właściwych powodów.

 

                         5

 

Zawsze dotrzymuj danego słowa. Jeśli powiesz, że wrócisz do domu na 17:00 upewnij się, że tak się właśnie stanie lub przynajmniej daj drugiej osobie znać, że coś ci wyskoczyło i będziesz w domu później. Najważniejsza jest tu konsekwencja. Jeżeli z 4 na 5 razy nigdy nie zawracasz sobie głowy dzwonieniem i wracasz do domu późno, to jest to mocny wskaźnik, że uważasz, że twoje potrzeby są ważniejsze.

 

                          6

 

Pozwól sobie na bezbronność. Pokaż części siebie, które uważasz za ‘’nieatrakcyjne’’ i których się wstydzisz.Intymność emocjonalna wynika częściowo ze świadomości, że możesz wyrazić swoje uczucia i wiesz, że twój partner nadal będzie się o ciebie troszczył. Zacznij powoli, powiedz swojej połówce dlaczego denerwujesz się przed spotkaniem z rodzicami lub opowiedz o pomyśle, który od dłuższego czasu chodzi Ci po głowie.

 

                          7

 

Podejmijcie wspólne wyzwania. Może to być wspólna zmiana stylu życia w kierunku zdrowszych nawyków, wspólne lekcje tańca lub gotowania, poszerzenie kręgu społecznego, w którym się obracacie lub czytanie tych samych książek, które możecie później przedyskutować. To stawia was obojga poza strefą komfortu i buduje zaufanie,  a dodatkowo odrobina pobudzenia wywołanego przed strachem może faktycznie zwiększyć twoją atrakcyjność seksualną. 

                           8

 

Bądź przygotowany, żeby nie tylko brać ale również dawać od siebie. Badania pokazują, że wzajemność jest bardzo istotna w związku. Nikt nie powinien czuć się wykorzystywany. Oczywiście, w naprawdę bliskim partnerstwie emocjonalnym rozumie się, że równowaga ta może się raz na jakiś czas zmienić, w przypadku gdy jedna ze stron przechodzi przez trudny okres w życiu. Dzięki zaufaniu jednak wiesz, że jest to sytuacja tymczasowa. 

                                             

                          9

 

Nie ukrywaj swoich przyjaźni – nawet jeśli jest to tylko ktoś z pracy. Bądź otwarty na temat tego, z kim rozmawiasz i z kim spędzasz czas. Jeżeli będziesz rozmawiać o takich rzeczach swobodnie, bez poczucia wina twój partner będzie bardziej zrelaksowany i obdarzy cię większym zaufaniem.

 

                        10

 

Naucz się przyznawać się do własnych błędów i przepraszać. Popełnianie błędów jest czymś naturalnym, nie staraj się więc ich ukrywać, bo to pogarsza tylko sytuację. Przyznając się do błędu pokazujesz również swoją wrażliwą stronę a to bardzo zbliża i buduje silniejsze związki. 

                        11

 

Nie stawiaj swojego partnera na piedestale. Prowadzi to do ciągłego poczucia, że musisz dogonić go lub udowodnić swoją wartość. Tak długo, jak wierzysz, że twój partner jest w jakiś sposób lepszy od ciebie, będziesz powodować zachwianie emocjonalne w związku. Aby zbudować zaufanie, fundamentalne jest, aby obie osoby uważały się za równie wartościowe.

 

                         12

 

Filtruj ze swoim partnerem – nie będzie miał wątpliwości czy może ci ufać, skoro okazujesz mu czułość i zainteresowanie.  Poprzez flirt komunikujesz,  że lubisz spędzać czas w jego towarzystwie oraz uważasz go za atrakcyjnego. Innymi słowy, flirtowanie sprawia, że oboje czujecie się szczęśliwi. Po przebudzeniu szepnij mu coś miłego do uszka lub dodaj odrobinę pikanterii pisząc wiadomości. Takie zachowanie może zdziałać cuda.

Author | Malwina Anna Wysocka Comments | 0 Date | 14 | sierpień | 2020

Zostaw komentarze

0