Tajemnice Wrocławia – co skrywa serce tego miasta❤️

Tajemnice Wrocławia – co skrywa serce tego miasta❤️

Top 7 miejsc na udaną randkę.

Zgodzisz się pewnie ze mną, że tajemnice, ciekawe historie oraz miejsca pełne zagadek kreują fascynujące i niezapomniane chwile, dlatego warto pokusić się o odrobinę niesamowitości w spotkaniach. Każdy singiel, czy singielka lubiąca niekonwencjonalne wyjścia z pewnością zainteresuje się naszymi propozycjami. Jako ciekawostkę powiem, że takie randki pokazują nasze prawdziwe i interesujące oblicze. To już flirt na wyższym poziomie wtajemniczenia.

 

Są takie miejsca we Wrocławiu, które zna każdy – nawet jeśli nigdy nie był w tym mieście. I nawet jeśli są to miejsca typowo turystyczne, to i tak warto się do nich udać na pierwszą a nawet kolejną randkę. Przedstawiam Wam top 7 miejsc, po odwiedzeniu których zostaną tylko wspaniałe wspomnienia.

 

Ostrów tumski i gazownik – Ostrowa Tumskiego zapewne nikomu nie trzeba przedstawiać ale czy wiesz, że to miejsce skrywa pewną tajemnicę? Gdy nie było jeszcze elektryczności osobą odpowiedzialną za rozświetlenie miasta był gazownik. Na Ostrowie Tumskim gazownik nadal jest. Co wieczór, przez cały rok, przemierza uliczki w swoim kapeluszu i czarnej pelerynie rozświetlając latarnie. Aby go spotkać udajcie się na romantyczny, wieczorny spacer i pozwólcie się przenieść do dawnych czasów – choćby tylko w wyobraźni.

 

Wroc-lovka – przy Ostrowie Tumskim, na Bulwarze Włostowica powstała oryginalna ławka, na której znajdują się 2 krasnale połączone wstęgą. Wroc-lovka to symbol 2 najbardziej charakterystycznych cech Wrocławia: krasnali, których tropem możecie podążyć, oraz tego, że łatwo się w nim zakochać – nie tylko w mieście, ale i w jego mieszkańcach. Ta ławka łączy ludzi. Zatem podczas randki nie zapomnijcie odpocząć na niej przez chwilę.

 

Movie gate – to miejsce polecamy szczególnie miłośnikom kina. Znajduje się tam wystawa, na której zobaczysz oryginalne rekwizyty z największych filmowych hollywoodzkich produkcji. Tarcza Kapitana Ameryki, skarby Jacka Sparrowa, a także magiczne rekwizyty Harry’ego Pottera. Także miłośnicy Star Wars i Jamesa Bonda będą mogli nacieszyć tu oczy. Adres: Plac Solny 10A, bilety: normalny 25zł, ulgowy 20zł.

 

Papugarnia – Miłośników zwierząt, a szczególnie ptaków, zapraszamy do odwiedzenia papugarni. Podczas wizyty można poobserwować jak zachowują się ptaki, przekonać się czy lubią się przytulać, a także zobaczyć różne odmiany papug. Adres: ul. Ruska 62/63, bilety: normalny 24zł, ulgowy 20zł. Uwaga: ponowne otwarcie 15.05.2022.

 

Giselle French Bakery Cafe – na ul. Szewskiej 27/27a/1b znajduje się kawiarnia, która od samego wejścia zaprasza cię do świata slow life z kuchnią francuską. Niesamowity klimat przypominający tajemnicze, paryskie kawiarnie, chrupiące croissanty, różne rodzaje serów i aromatyczne wina od samego rana wprawiają odwiedzających w dobry nastrój i zachęcają do smakowania życia oraz odkrywania tajemnic Wrocławia w rytmie slow.

 

Ogród Ossolineum – znajduje się w samym centrum miasta, ale nawet turyści rzadko tam zaglądają. Barokowy ogród pozwala na chwilę wytchnienia od miejskiego zgiełku i tłumu turystów. Swój urok zawdzięczają precyzyjnie przystrzyżonym żywopłotom oraz marmurowym zdobieniom. Wejście do ogrodu od ul. Szewskiej. Ogród otwarty codziennie w godz. 8-20.

 

Blossom cafe – idealne miejsce dla insta-maniaków. Miłośnicy social mediów i insta-miejscówek będą zachwyceni przepiękną kwiatową ścianką oraz przepysznymi i uroczymi deserami. Kawiarnia znajduje się na rynku, dzięki czemu możecie podziwiać go delektując się niesamowitymi smakołykami. Adres: ul. Rynek 2.

 

Jeżeli masz ochotę na kilka nietypowych randek, koniecznie skorzystaj z naszych polecajek. W tych miejscach znajdziesz wiele ciekawych historii, zacisza obsypujące dreszczem partnerkę i kto wie co jeszcze może Cię zaskoczyć? 

 

Author | Malwina Anna Wysocka Comments | 0 Date | 14 | kwiecień | 2022

Zostaw komentarze

0