Wrocławskie Walentynki 2022 – masz pomysł jak spędzić ten czas?

Wrocławskie Walentynki 2022 – masz pomysł jak spędzić ten czas?

Walentynki tuż, tuż! Co prawda wypadają w tym roku niefortunnie w poniedziałek, ale to nie znaczy, że nie można spędzić tego dnia w wyjątkowy sposób z osobą, którą darzymy ciepłym uczuciem. Często walentynkowa randka jest tą kolejną, więc tym bardziej chcemy zrobić wrażenie i spędzić magiczny dzień.

 

Tegoroczne Walentynki warto zacząć świętować w poprzedzający go weekend, bo im więcej czasu spędzonego razem, tym lepiej! 

Wyszukałam dla Was wyjątkowo romantyczne wydarzenia, którymi Wrocław może się pochwalić. To z pewnością nie będzie zwykła kolacja przy świecach, choć i tej nie powinno zabraknąć.

Kojące dźwięki harfy

Rozpocznij ten wyjątkowy wieczór w Klubie Vertigo. W Walentynki organizowany jest koncert przy dźwiękach harfy, czyż nie jest to wyjątkowy i bardzo romantyczny instrument. Wieczór poprowadzi Jadwiga Tomczyńska w towarzystwie Maksymiliana Ambroziaka akompaniującego jej na gitarze basowej i wspierającego wokalem, razem z Michałem Polakiem grającym na instrumentach perkusyjnych. 

Vertigo Jazz Club & Restaurant jest miejsce stworzonym dla miłośników klasycznych dźwięków jazzu i koncertów na żywo. Atmosfera klubu przenosi do innego świata, w którym każdy może poczuć się wyjątkowo. Oczywiście nie tylko nuty wypełnią ten wieczór, doskonałe drinki oraz potrawy przygotowane w muzycznym duchu, zatańczą z waszym zmysłem smaku. Tego wieczoru z pewnością nie zapomni żadne z Was.

Jeżeli postanowisz rozpocząć święto Zakochanych w sobotę, nie zabraknie atrakcji urodzinowego tygodnia na przykład w kubańskich rytmach..

 

Vertigo Jazz Club & Restaurant znajduje się przy ulicy Oławskiej 13

Cena biletów od 50 zł, informacje znajdzie na ich stronie (kliknij)

 

Romantyczny koncert w gotyckiej sali

Romanse, romanse, jednak nie do każdego przemawia dźwięk harfy. Jeżeli jesteś właśnie jedną z nich ale lubisz evergreeny o miłości, mam też coś dla Ciebie. Idealną propozycją będzie koncert walentynkowy „All You Need Is Love” w Starym Klasztorze, który zaprasza do Sali Gotyckiej. Nie ma nad czym się zastanawiać. Przecież to właśnie tego tylko potrzebujesz – miłości. 

Intrygująca przestrzeń, pomieszczenia kryjące w swoich sklepieniach nie jedną miłosną historię i wielkie romantyczne hity, jak  „Everybody needs somebody”, „I love you baby”, „All You Need Is Love”, „Kocham Cię kochanie moje”, „Zawsze tam gdzie Ty”. Czy to nie jest scenariusz na idealny dzień? 

 

Stary Klasztor znajduje się przy ulicy Purkyniego 1

Cena biletów od 40 zł, informacje znajdzie na ich stronie (kliknij)

 

Taneczne show

Tym razem nie tylko przeniesiesz duszę, ale i poruszysz ciało. Tego wydarzenia nie może przegapić żadna para, której wystarczą dwa bity cha-chy, aby nogi zaczęły swoje szaleństwo, którego nie sposób przerwać.

Tańcz jakby nikt Cię nie widział, jedynie oczy ukochanej osoby oplatały ciepłym uśmiechem. Czy już czujesz ten romans w powietrzu? Ja tak…. tej oferty kulturalnej nie mogło zabraknąć na mapie naszych wrocławskich Walentynek. To wyjątkowe show taneczno-muzyczne z dodatkiem multimediów – Tribute to Dirty Dancing, czyli kultowego filmu o miłości. Sceny z udziałem bohaterów, Frances „Baby” Housman i jej instruktorem tańca Johnnym Castlem, nigdy się nie zestarzeją. Przy idealnych układach tanecznych i przebojach z filmu połączonych z nowoczesną multimedialną projekcją, poczujesz się ze swoją drugą połówką jak bohaterowie romantycznego filmu! Spędzając czas na trybunach tylko pozornie pozostajesz bez ruchu. Ta miłosna historia Baby i jej instruktora poruszy Twoją duszę w rytmie seksownego mombo. 

Siedzącym na widowni gwarantuję uścisk dłoni Twojej wybranki, pełen emocji i tęsknoty za szalonym romansem.

 

Impreza odbywa się w Hali Stulecia, przy Wystawowej 1

Cena biletów od 79 zł, informacje znajdzie na ich stronie (kliknij)

 

Relaksujący weekend

Walentynki to romantyczne uniesienia, rozpieszczanie zmysłów i towarzystwo fantastycznej osoby, przy której świat staje się bardzo atrakcyjny. Do pełni obrazu brakuje tylko pałacowej atmosfery i chwili zapomnienia od pędzącej codzienności. 

Jeżeli masz trochę więcej czasu i środków, zabierz ukochaną czy ukochanego na cały walentynkowy weekend do Pałacu Brzeźno pod Wrocławiem. Od 11 do 13 lutego możesz się zapomnieć  przy wieczornej muzyce romantycznej i “różowych” drinkach pałacowych. Sobota otuli kolacją we włoskim stylu. Smaki przeniosą do słonecznej Italii w której miłość wisi w powietrzu.

Uzupełnieniem takiego wieczoru będzie idealny relaks w solnej grocie, jacuzzi lub strefie saun. Romantyczna Strefa SPA zachęca także do prysznica wrażeń, którego sama nazwa budzi ciekawość.

I choć pałacowy weekend jest nieco droższy od koncertów, to z pewnością pozwoli odpocząć i zagwarantuje nam chwilę na rozmowę i głębokie spojrzenie w te jedyne, najpiękniejsze oczy.

 

Koszt weekendu od 1390 zł za parę. Więcej informacji znajdziesz na stronie pałacu (kliknij).

 

Zrobiło się romantycznie…

Liczę, że któraś z propozycji wzbudziła waszą ciekawość, ja jeśli nie to pamiętajcie, że zawsze możecie wybrać dobre sprawdzone sposoby – wieczór w kinie (premierę przed Walentynkami ma np. nowa komedia romantyczna z Jennifer Lopez, Wyjdź za mnie!), czy kolację we dwoje w ulubionej knajpce, których we Wrocławiu nie brakuje.

Author | Malwina Anna Wysocka Comments | 0 Date | 14 | styczeń | 2022

Zostaw komentarze

0