Wrocławskie życie towarzyskie, czyli co robić w mieście w weekendy?

Wrocławskie życie towarzyskie, czyli co robić w mieście w weekendy?

Wrocław to miasto tętniące życiem! Jeśli jesteś singlem, to w stolicy Dolnego Śląska znajdziesz wiele punktów, by kogoś poznać. Gdy masz już partnera czy partnerkę, to do wyboru jest wiele fajnych miejsc, w które możecie pójść na randkę i spędzić upojny czas! Sprawdź, co sprawia, że życie towarzyskie we Wrocławiu jest ekscytujące i co robić nie tylko w weekendy!

 

Kluby, knajpki, bary

Życie towarzyskie kręci się wokół imprez, a o te nietrudno we Wrocławiu. Jest tu pełno pubów, barów, dyskotek i knajpek, w których wieczorami rozbrzmiewa muzyka. Gwar i salwy śmiechu poprawiają samopoczucie, nawet po bardzo ciężkim dniu. W takich miejscach z łatwością można poznać nową osobę, spotkać starych przyjaciół, a może nawet poznać swoją przyszłą miłość. To właśnie na wrocławskich imprezach Kupidyn nie szczędzi swoich strzał.

 

Rynek Główny we Wrocławiu

Chyba każde miasto w ma swoje “miejsce”, takie oczywiste, odruchowo podawane, gdy tylko zapytasz: “To gdzie się widzimy?” We Wrocławiu jest nim oczywiście Rynek Główny. Centralne miejsce spotkań w weekendy, po pracy, czy na randki. I nie ma w tym nic dziwnego. To jeden z najpiękniejszych rynków w Europie z 60 zachowanymi w świetnym stanie kamienicami skrywającymi w sobie dziesiątki klimatycznych miejscówek na towarzyskie spotkania. Co ciekawe, działa tu też najstarsza europejska restauracja – Piwnica Świdnicka. Wrocławski Rynek Główny, aż prosi się o selfie z ukochaną osobą.

 

Pasaż Niepolda

Kolejnym ośrodkiem imprezowym jest Pasaż Niepolda. To prawdziwy raj towarzyski, wręcz kultowe miejsce dla studentów, ale nie tylko. Tam możesz zaszaleć do białego rana, poznać towarzyszkę lub towarzysza życia, albo zaprosić sympatię poznaną na szybkich randkach DreamDate. Jest w czym wybierać, wśród tętniących życiem lokali.

Liczne knajpki i puby oraz kluby rozsiane są też nieopodal Bulwarów Nadodrzańskich i w uliczkach odchodzących od Rynku Głównego.

 

Galeria Neon Side

Świetnym miejscem na zabranie kogoś na pierwszą, drugą czy kolejną randkę jest Galeria Neon Side, przy ulicy Ruskiej. Powstała w 2015 roku i od razu stała się jednym z bardziej kultowych miejsc na mapie Wrocławia. To darmowa galeria wrocławskich neonów, które w zaciszu wrocławskiego podwórka zyskały drugie życie! Znajdziesz tu budzące sentyment neony z dawnych kin Dworcowego, Ogniska i Warszawy, Rumcajsa z ulicy Powstańców Śląskich, Modę Polską, z Rynku, Grand Hotel z ulicy Piłsudskiego. Te niesamowite światła, robią wrażenie bez względu na to jak często je oglądasz. 

 

Fontanna multimedialna i okolice Hali Stulecia

Wiosną i latem Pergola z Fontanną multimedialną, Hala Stulecia, Ogród Japoński to pełne życia miejsce, doskonałe na romantyczną randkę czy wypad ze znajomymi. Wieczorami Fontanna daje show, tryskając wodą z ponad 300 dysz na wysokość nawet 40 metrów w rytm muzyki i z feerią barw. 

 

Plac Wolności

To przestrzeń między ulicami Krupniczą i Świdnicką, gdzie znajdują się odcinek Fosy Miejskiej oraz Narodowe Forum Muzyki. Panuje tam świetny klimat, bo to miejsce upodobali sobie deskorolkarze i rolkarze. To także arena różnych festynów, koncertów, innych eventów kulturalnych – sprawdzaj na bieżąco w Internecie, co się dzieje na Placu Wolności. 

 

Jeżeli sądzisz, że to nie wyczerpuje możliwości Wrocławia, nic bardziej mylnego. Są tu też liczne muzea, galerie, teatry, kina… Nie można narzekać na nudę, prędzej na zawrót głowy od tego, gdzie się wybrać w weekend!

 

Author | Malwina Anna Wysocka Comments | 0 Date | 14 | luty | 2022

Zostaw komentarze

0