Po czym rozpoznać, że możesz ufać partnerowi ?

Po czym rozpoznać, że możesz ufać partnerowi ?

11 Skutecznych Wyznaczników 

 

 

1. Słucha w skupieniu, kiedy mówisz o swoich problemach i przemyśleniach

 
To oznaka szacunku do Ciebie i zrozumienie sytuacji w jakiej się znajdujesz. Wiele razy staramy się wypełnić przestrzeń sugestiami lub pomysłami, podczas gdy jedyne czego oczekuje od nas partner to możliwość wypowiedzenia na głos wszystkiego co ich trapi.. Jeśli to Ty słuchasz, postaraj się, aby cisza nie sprawiała Ci dyskomfortu. Kiedy twój partner skończy, zamiast oferować radę, zapytaj co możesz zrobić by pomóc. Może się okazać, że rozmowa jest lekarstwem na całe zło. 

 

2. Akceptuję cię z Twoimi małymi dziwactwami.

 

Wie jak wyglądasz rano po przebudzeniu z potarganymi włosami i bez makijażu. Wie, że nie potrafisz gotować i boisz się klaunów. Wie, że czasem za bardzo Ci zależy i podejmujesz według niego nielogiczne decyzje, a mimo wszystko nadal się o ciebie troszczy. Obie osoby powinny czuć się akceptowane. Oznacza to, że wyciskanie pasty do zębów od środka nie powinno być powodem do awantur, czy zerwania, a niezdolność partnera do dzielenia się jedzeniem może być postrzegane jako sympatyczne dziwactwo.

 

3. Łączy was fizyczna intymność. 

 

Nie chodzi tu tylko o seks, ale drobne rzeczy, takie jak pocałunek, trzymanie się za ręce, przytulanie, założenie nogi na partnera podczas oglądania filmu, czy masaż stóp lub karku. Okazując ci w ten sposób czułość pokazuje jak silna więź was łączy.

 

4. Rozmawiając z Tobą jest otwarty na poruszanie wątków na wielu płaszczyznach

 

Dzieli się przy tym swoimi przeżyciami i przemyśleniami. Jest spokojny, opanowany i szczerze odpowiada na pytania. Nie oznacza to jednak, że kiedy milczy lub staje się nerwowy, to nie możesz mu ufać. Niekiedy po prostu jest za wcześnie na poważną rozmowę. Łatwość wypowiedzi przychodzi z czasem i zaufaniem, które wypracujemy. 

 

5. Jest konsekwentny w swoich działaniach. 

 

Jako ludzie lubimy przewidywalność. To sprawia, że czujemy się bezpieczni i jesteśmy w stanie się zrelaksować. Jeżeli od czasu do czasu łapiesz swojego partnera na drobnych kłamstewkach, to oczywiście nie jesteś w stanie mu zaufać, to naturalne.  Jeżeli jednak, za każdym razem kiedy ci coś obieca dotrzymuje słowa to wiesz, że możesz na niego liczyć. Obserwuj przede wszystkim jego zachowanie. To one jest wyznacznikiem charakteru.

 

6. Odbiera telefon i sprawdza wiadomości w twojej obecności

 

Jest to znak, że nie ma przed tobą nic do ukrycia. Jednocześnie nie wykorzystuj zaufania do kontrolowania wszystkich jego rozmów i planów.

 

7. Zawsze jest przy tobie, kiedy naprawdę go potrzebujesz. 

 

Pamiętasz, kiedy straciłeś pracę, a on przyniósł lody na pocieszenie, albo kiedy pokłóciłaś się z przyjaciółką i oglądał z tobą filmy romantyczne, których nie znosi? Jeśli pomimo bardzo napiętego grafiku nadal potrafi znaleźć czas dla ciebie, kiedy jest ci naprawdę ciężko, to znak, że mu bardzo na tobie zależy. Z drugiej strony, jeśli kiedy w twoim życiu zdarzają się złe rzeczy, on znika całkowicie, ponieważ nie lubi mówić o tych wszystkich ‘’bzdurnych rzeczach’’ lub go to przerasta, to warto się zastanowić czy chcesz zainwestować swój czas w taką osobę?

 

8. Przyznaje się do popełnionych błędów i nie szuka wymówek. 

 

Przejęcie odpowiedzialności za swoje działania jest ważną częścią zdrowych relacji. W ten sposób demonstrujesz swojemu partnerowi chęć bycia uczciwym i twoją bezbronność, co z kolei zachęca twojego partnera do otwartości i autentyczności wobec ciebie. Ważne jest, aby unikać przerzucania odpowiedzialności zarówno na siebie, jak i partnera używając sformułowań typu ‘’przestań być taki wrażliwy’’ lub ‘’nie wiedziałem, że ci na tym zależy’’ lub ‘’powinieneś coś powiedzieć’’. Prawidłową reakcją jest akceptacja, że to co robisz, wpływa na twojego partnera i zmiana zachowań.

 

9. Bardzo często patrzy ci w oczy. 

 

Kiedy patrzysz komuś bezpośrednio w oczy, jego ciało wytwarza substancję chemiczną zwaną fenyloetyloaminą, która odpowiedzialna jest za stan zauroczenia. Kiedy ktoś nawiązuje z Tobą kontakt wzrokowy sygnalizuje, że jesteś obiektem jego uwagi. 

 

10. Przedstawił Cię swoim znajomym, współpracownikom i informuje wszystkich o waszym związku. 

 

To oznacza, że i chcę się pochwalić tobą przed wszystkimi. Zdecydowanie myśli o przyszłości z tobą.

 

11. Czuje się swobodnie w gronie twoich znajomych i rodziny. 

 

Kiedy jesteśmy zakochani przestajemy widzieć wady naszego partnera. Jeśli twoi przyjaciele też go lubią,  to dobry znak. Kiedy przyjaciele lub rodzina oceniają twojego partnera zwykle mają na celu sprawdzenie, czy jest wart twojej uwagi i czy nie złamie twojego serca. Dodatkowo jeśli twój chłopak chciałby coś ukryć przed tobą nie zgodziłby się z nimi spotkać.

 

Author | Malwina Anna Wysocka Comments | 0 Date | 14 | grudzień | 2020

Zostaw komentarze

0